0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Реал без Куртоа на натпреварот од Лигата на шампионите против Шахтјор

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа не се најде во составот за домашниот натпревар од третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите против Шахтјор Доњецк.

Мадрид, 5 октомври 2022 (МИА) – Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа не се најде во составот за домашниот натпревар од третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите против Шахтјор Доњецк.

Во пријавата за натпреварот се вклучени тројца голмани: Андреј Лунин, Луис Лопез и Лукас Кањизарес. Ова е објавено на официјалниот сајт на клубот.

На почетокот на овој месец 30-годишен белгиски голман се здоби со повреда на грбот и оди на третмани.

Натпреварот помеѓу Реал и Шахтјор ќе се одигра на вечер во Мадрид со почеток во 21 часот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close