Дописници МКДОпштински вести

Реализирани едукативни активности за заштита од пожари на отворен простор во Берово

Во Берово се реализираа активности за едукација на населението за превенција од пожари на отворен простор. Во акцијата учествуваа мешана патрола со претставници на Одделението за внатрешни работи Берово, шумска полиција, Јавното претпријатие „Национални Шуми” и Територијалната противпожарна единица Берово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close