Политички партии

Реакција на СДСМ на интервјуто на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски за Алсат

Во период на енергетска и економска криза, во ситуација кога парламентарното мнозинство е стабилном, а Владата има полн легитимитет, потребна е работа за да се надминат последиците од кризите, а не предвремени избори и ново закочување, нови блокади.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close