Политички партии

Реакција на СДСМ на изнесени ставови на Христијан Мицкоски

Со постигнатиот договор платите во образованието ќе се зголемат за 15 отсто што е рекордно зголемување на платите во овој сектор. Ваквото рекордно покачување и постигнатиот договор со СОНК, го збуни Христијан Мицкоски, па тој денеска вели дека сето ова било минимално покачување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close