ЕвропаРуско-украинска криза

Реакција на Росњефт по заминувањето на Шредер и Варниг

Руската нафтена компанија Росњефт денеска објави соопштение во кое информира дека ја разбира одлуката за заминувањето на Герхард Шредер и Матијас Варниг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close