БалканДописници Свет

Реакција на Рама: Косово мора да разговара, Србија мора да соработува, ЕУ мора да посредува

По одлуката на косовската влада да не ги признае српските регистарски таблички и одговорот на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој најави санкции против Косово, реагираше премиерот на Албанија, Еди Рама.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close