Политички партии

Реакција на Левица за случајот со незаконско градење во Маврово

Жителите на Маврово бараат објаснување зошто не се почитува донесеното Решение од страна на Општина Маврово, донесено на 15.09.2021, во кое на инвеститорот „Радика Ресорт" му се дава рок од 15 дена за уривање на девет куќи што бесправно се градат под хотелот Радика во село Леуново, Маврово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close