0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Еврејска заедница: Бугарскиот центар „Ванчо Михајлов“ е навреда за Евреите и искривување на историјата

Еврејската зедница и Фондот на холокаустот на Евреите од Македонија бараат итно во Собранието да се донесат измените на Кривичниот закон, иницирани од Еврејската заедница во 2017 година, со кои ширењето на антисемитизмот, негирањето и искривувањето на холокаустот, глорификација на фашизмот и нацизмот, како и употреба на нивните симболи и поздрави да бидат казниви со закон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close