Оригинални текстовиСкопје

Реакција на Град Скопје на соопштението на Левица

Град Скопје реагира на соопштението на политичката партија Левица со неосновани и паушални обвинувања за работата на градот. Град Скопје секоја година распишува јавни повици (набавки) за реализација на проекти и кампањи, од аспект на промоција на активности и реализација на кампањи од јавен интерес. Финансиските средства за оваа намена се планираат во годишните буџети, планови за јавни набавки и програми за работа на Град Скопје, а се однесуваат за континуирано инфомирање на јавноста за градските активности и проекти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close