Политички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Каевски

Портпаролот на коалицијата помеѓу клептоманите од СДС и уценетата Данела Арсовска и денес сее магла за да ги покрие скандалите на неспособната Влада и дезертерот Ковачевски. Најдобар демант за неговите обвинувања даде ЕИБ која потврди дека целиот проект се водел согласно водичот за набавки на банката. Со тоа европските институции застанаа зад работењето на Перински, а контра обвинувањата и барањата на Арсовска. Тоа што СДС упорно напаѓа една кристално јасна постапка, говори дека можеби тие имаат некој бизнис интерес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close