ПолитикаПолитички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Ненад Коциќ од СДСМ

Во услови на енергетска криза, генерирана токму од СДСМ, смешно е тие  преку пресови да се фалат  дека кризата ќе ја решаваат со инсталирање на фотонапонски панели на кровови од 6 KW.  Па уште ќе даваат и субвенции за граѓаните до 1000 евра, а инвестицијата ќе ги чини граѓаните 5 пати повеќе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close