Политички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Марија Георгиевска од СДСМ

Власта не копаше јаглен во екот на летото, и се остави без јаглен во сред грејна сезона. Тоа беше причина да немаме доволно струја и да се потрошат 86 милиони за купување на скапа струја за само два месеци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close