Политички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Васко Ковачевски

Директорот на ЕЛЕМ (ЕСМ) Васко Ковачевски соочен со незадоволството од своите сопартијци, но и незадоволството од граѓаните, немајќи сопствени идеи, без срам и перде ја промовира Топлификација Битола како проект на СДСМ во 2021 година, кој беше проект на ВМРО-ДПМНЕ од далечната 2015 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close