Политички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на апелот на претседателката на Уставен суд, Добрила Кацарска

Како резултат на апелот на претседателката на Уставен суд Добрила Кацарска, сaкаме да истакнаме дека сме на исти став и дека како Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, веднаш после новогодишните празници бараме да се закаже седница на Комисијата за избори и именувања и да одбереме нови устави судии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close