БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Реакција на Баша за ситуацијата на северот на Косово

Лидерот на најголемата опозициска сила во Албанија, Демократската партија, и поранешен шеф на дипломатијата, Љуљзим Баша, вечерва реагираше во врска со ситуацијата создадена на северот на Косово и зголемувањето на тензиите по воспоставувањето реципроцитет за регистарските таблички.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close