ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Реакции и закани од Русија по најавата на Финска за членство во НАТО

Потпретседателот на Одборот за одбрана во Думата, Алексеј Жураљов истакна дека Русија може да ја збрише Финска од лицето на Земјата за десет секунди

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close