Дописници МКДОпштински вести

Реализиран планинарскиот марш по повод 146 години од Разловечкото востание

Со учество на планинари од повеќе градови во државата планинарскиот спортски клуб Голак од Делчево го реализира најавениот планинарски марш по повод 146 години од Разловечкото востание.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close