БизнисЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

„Рајанер“ предупредува на зголемени цени и веројатно доцнења на летовите во текот на летото

Извршниот директор на нискобуџетната авиокомпанија „Рајанер“, Мајкл О'Лири предупреди дека цените на летовите ќе се зголемат ова лето поради големата побарувачка, а поминувањето низ аеродромите ќе стане „предизвик“ за патниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close