0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Рашиди: Алијанса за Албанците продолжува да дејствува како опозиција

Алијанса за Албанците продолжува да дејствува како опозиција. Во партијата не е разговарано за можно влегување во Влада, ако било што се добие како понуда, мора органите на партијата да расправаат и да го разгледаат. Се додека нема такво нешто чисто е шпекулација, изјави денеска на прес-конференција во Собранието, пратеникот од Алијанса за Албанците Сурија Рашиди.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close