ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Рафаел Маршал како свиркач: Авганистанците кои ѝ помагаа на Велика Британија се предадени

Писмените докази на Маршал треба денеска да бидат објавени од Комитетот за надворешни работи, а неговиот претседавач, конзервативниот пратеник Том Тугендат, изјави дека неуспесите во евакуацијата „ги предадоа нашите пријатели и сојузници и ги прокоцкаа децениските напори на Велика Британија и НАТО“. Тој евакуацијата на Авганистанцитре ја опиша како „незаинтересираност, бирократија пред човечноста“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close