ОпштествоХроникаХроника.Портал

Расчистени пет кривични дела, кривични пријави за четири крадци кои извршиле кражби во Штип

Полициски службеници расчистиле пет кривични дела извршени на подрачјето на град Штип, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close