СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Растат меѓупартиските тензии во Либан

Лидерот на либанската шиитска партија Хезболах Хасан Насрала изјави дека неговото движење има 100.000 вооружени и обучени борци и ја предупреди христијанската партија „Либански сили“ да не се обидува да предизвика граѓанска војна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close