Дописници МКДКултураКултура.Портал

Распишан литературен конкурс на тема „Вапцаров, писател со револуционерни идеи” во Делчево

Во Делчево распишан е награден литературен конкурс за возрасни и деца на тема „Вапцаров, писател со револуционерни идеи“. Конкурсот е дел од одбележувањето на вториот дел од годишната манифестација „Вапцарови бранувања 2021“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close