0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталОпштество

Распишан конкурсот за државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” за 2021 година

Одборот за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2021 година, распиша конкурс за доделување на наградата со која што се оддава признание за остварувања од областа на публицистиката и новинарството.

Скопје, 30 септември 2021 (МИА)Одборот за доделување на државната награда „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во 2021 година, распиша конкурс за доделување на наградата со која што се оддава признание за остварувања од областа на публицистиката и новинарството.

Како што информираат од Министерството за култура, конкурсот трае од 1-ви до 31-ви октомври 2021  година.

Конкурсот е достапен и на веб – страницата на Министерството за култура. ар/лв/

Таг
Back to top button
Close
Close