0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Раниери пред отказ во Вотфорд

Тренерот на Вотфорд, Клаудио Раниери е на работ да добие отказ од клубот.

Лондон, 22 јануари 2022 (МИА) – Тренерот на Вотфорд, Клаудио Раниери е на работ да добие отказ од клубот.

Раководството на клубот е незадоволно од состојбата во тимот, кој е во зоната за испаѓање, пишува „The Telegraph“.

Хорнетс размислуваат да го отпуштат Раниери со цел подобрување на резултатите и спречување тимот да испадна од елитата.

Да напоменеме дека Вотфорд последната победа во Премиер лигата ја извојува на 20 ноември над Манчестер јунајтед. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close