БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама: Хакерите не ја постигнаа целта и не добија важни податоци

По двата кибер-напади од Иран, албанскиот премиер Еди Рама и понатаму категоричен дека хакерите не ја постигнале целта и не дошле до важни податоци, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close