БалканДописници Свет

Рама: Сè уште немаме кандидат за претседател

Албанскиот премиер Еди Рама, коментирајќи го и вториот неуспешен обид во парламентот за избор на шеф на државата рече дека нема партнер за да преговараат, додавајќи дека мнозинството сè уште нема кандидат за претседател.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close