БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Рама и натаму е најпопуларен политичар во Албанија

Во анкетата, во која биле опфатени 1.450 граѓани, за Рама се определиле 37 отсто од анкетираните, за Бериша 21 отсто, додека за Мета четири отсто. Останатите 38 отсто одговориле дека не поддржуваат ниту еден од нив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close