0_Македонија.ПорталБалканБалкан.ПорталДописници СветПолитика

Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“ од страна на бугарскиот парламент

Претседателот на Албанија Илир Мета и премиерот Еди Рама, ја поздравија одлуката на бугарскиот парламент за „укинувањето на ветото за Република Северна Македонија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close