0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама за „Фајненшл тајмс“: Ги повикувам земјите од Западен Балкан да го одбијат секој предлог што не е поврзан со членството во ЕУ

Премиерот на Албанија, Еди Рама ги повика лидерите на Западен Балкан да ги отфрлат предлозите на „странските сили и да ја задржат вербата во сонот за членство во Европската унија“, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close