БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама за „Кориере дела сера“ : Жал ми е за ЕУ, не сум разочаран

Албанскиот премиер Еди Рама нагласи дека е време да се стави крај на едногласноста во одлучувањето во ЕУ и повтори дека Албанија и Република Северна Македонија „се заложници на Бугарија“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close