БалканДописници Свет

Рама добитник на наградата „Vital Voices Global“

На албанскиот премиер Еди Рама, на свеченост организирана во Њујорк, му беше врачена наградата за солидарност од страна на Организацијата „Vital Voices Global“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close