БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама во Приштина: Косово е во право за реципроцитетот, Србија изведува театрални маневри

Премиерот на Албанија, Еди Рама, кој денеска престојува во еднодневна посета на Приштина на покана на неговиот косовски колега, Албин Курти, изјави дека Косово има целосно право по прашањето на реципроциетот со Србија и воведувањето времени регистерски таблички за возилата кои влегуваат од таа држава, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close