БалканДописници Свет

Рама во Елбасан: Доколку се одржи референдум за обединување мојот глас ќе биде „за“

Албанскиот премиер Еди Рама на заедничката прес-конференција со неговиот косовски колега Албин Курти, одржана по заеничката седница на владите на двете земји во Елбасан, одговори на прашањето: кој би бил неговиот глас за национално обединување со Косово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close