0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Рама во Берлин: Се одвојуваме од Северна Македонија доколку во јуни не се отворат преговорите

Албанскиот премиер  Еди Рама уште еднаш истакна дека Албанија ќе се „одвои од Северна Македонија доколку формално не се отворат преговорите со ЕУ во јуни“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close