БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рама: Автопатот „Патот на Арбр“, Тирана-премин Блато за сообраќај ќе биде пуштен на 29 ноември

Албанскиот премиер Еди Рама вечерва на профилот на Фејсбук објави „две добри вести“ за граѓаните за националните празници, 28 и 29 ноември, првиот денот на независоноста и денот на знамето и вториот ослободувањето од фашизмот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close