0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Раководството на Евертон не верува дека отказ на Лампард ќе ја подобри ситуацијата во клубот

Френк Лампард ќе продолжи да биде тренер на Евертон. Раководството на „Карамелите“ не верува дека отпуштањето на стручњакот ќе ги подобри нивните шанси за останување во Премиер лигата во оваа фаза.

Ливерпул, 8 април 2022 (МИА) – Френк Лампард ќе продолжи да биде тренер на Евертон. Раководството на „Карамелите“ не верува дека отпуштањето на стручњакот ќе ги подобри нивните шанси за останување во Премиер лигата во оваа фаза.

Но, во исто време тоа не значи дека Евертон ќе соработува со Лампард до крајот на сезоната, без разлика на резултатите.

Се известува дека раководството на клубот е сериозно загрижено за тешката ситуација на тимот оваа сезона во Премиер лигата.

Евертон моментално се наоѓа на 17. место на првенствената табела со 25 бодови од 29 натпревари. Предноста на тимот пред зоната за испаѓање е само еден бод. Барнли е на 18. место со 24 бодови.

Следниот натпревар Евертон го игра на 9 април на својот стадион против Манчестер јунајтед. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close