СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Раиси: Американските санкции се нов начин на војна

Новиот ирански претседател Ебрахим Раиси ги осуди американските санкции воведени против неговата земја, наведувајќи дека тие се нов начин на војна.

Back to top button
Close
Close