БалканДописници Свет

Разговор Блинкен-Мицотакис за Украина и Западен Балкан

Државниот секретар Ентони Блинкен и грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, денеска разговара телефонски а една од темите билa и Западен Балкан, соопшти Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close