0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Разбиена организирана група на шверцери на дрога, приведени три лица, запленетa марихуана вредна 50.000 евра

Полицијата пресече транспорт на марихуана, со вкупна тежина од 25,3 килограми, вредна 50.000 евра, при што од слобода се лишени М.А. (63), Д.К. (45) и Ј.К. (82).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close