0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитика

Радев: Резултатите од дијалогот со Бугарија ќе ја забрзаат европската интеграција на Република Северна Македонија

Бугарија очекува ефективни дејствија од институциите на Европската унија за валоризирање на вредностите на демократијата и почитувањето на човековите права во Република Северна Македонија. Ова го изјави претседателот на Бугарија Румен Радев денеска за време на средбата со еврокомесарот за соседство и проширување Оливер Вархеји, соопшти прес-службата на бугарскиот претседател.

Back to top button
Close
Close