Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Радев: Предвремените парламентарни избори во Бугарија ќе се одржат на 2 април

-Организирањето на претстојните парламентарни избори мора да гарантира правичност и транспарентност на гласот и правата на граѓаните, истакна претседателот Радев на средбата во ЦИК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close