БалканДописници Свет

Радев ги заврши консултациите за формирање нова бугарска влада

Претседателот на Бугарија Румен Радев ја заврши дводневната рунда консултации во врска со предавањето на мандатот за нова влада на парламентарните партии во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close