Граѓански секторОпштество

Работниците на „Треска“ бараат исплата на заостанати плати за две години

Работниците на „Треска мебел“ бараат да им бидат исплатени платите за 24 месеци, и година и пол од стажот. Тие велат дека фабриката не е случајно запалена, и дека вакви работи се случуваат секогаш пред да почнат да реагираат работниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close