0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Работна средба на Пендаровски со претставници на граѓанскиот сектор со цел финализирање на МКД2030

Претседателот Стево Пендаровски денеска одржа работна средба со претставници на граѓанскиот сектор со цел финализирање на Рамката за развој МКД2030, што се изготвува на негова иницијатива, информират од неговиот кабинет.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close