0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Работната средба на претседателката на Уставниот суд, Кацарска и министерот Маричиќ

Решавањето поголем број прашања поврзани со функционирањето и работата на Уставниот суд беше тема на разговор на работната средба на претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска и министерот за правда, Бојан Маричиќ.

Back to top button
Close
Close