0_Македонија.ПорталОпштество

Работилница: Попреченоста низ призмата на медиумите

Во Европската куќа во Скопје денеска се одржа работилница во пресрет на 3 декември - Меѓународниот ден на лицата со попреченост. Работилницата е дел од проектот „Поддршка на модернизацијата и деинституционализацијата на социјалните услуги“ и има за цел да се подигне свеста за Меѓународниот ден на лицата со попреченост, преку медиумите кои се витален инструмент за спротиставување на стигмата и дезинформациите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close