Дописници МКДОпштество

Работилница „Направи промена за здрава животна средина“ во Охрид

Осознавање што е тоа животна средина, каква треба да биде грижата за здрава околина, што се тоа климатски промени, што ги предизвикува и кои се последиците од нив, беа тема на дискусија во рамки на работилницата одржана денеска во организација на Националниот парк „Галичица“ и Општинската организација на Црвениот крст од Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close