0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Работилница „Дигитална трансформација, податоци и вештачка интелигенција во Западниот Балкан“

Работилница на тема „Дигитална трансформација, податоци и вештачка интелигенција во Западниот Балкан“ од денеска до сабота ќе се одржи во Скопје. Работилницата ја организира Заедничкиот истражувачки центар на Европската Комисиja, а коорганизатори се Уиверзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите Нации (FAO)  и Глобалното управување со гео-просторни информации на Обединетите Нации (UN GGIM).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close