Македонија.СлајдерОпштински вести

Работен состанок на делегации на уставните судови на Северна Македонија и на Косово

Претседателката на Уставниот суд, Добрила Кацарска и судиите на Уставниот суд на Република Северна Македонија, денеска ќе остварат работна средба со делегација на Уставниот суд на Република Косово, на која ќе се разговара за надлежностите на двата суда и нивата идна соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close